Karbonsan Orhangazi fabrikası, kriyojenik tank üretiminde kullanılan en yeni teknolojik imkanlarla donatılmıştır. 1994 yılında kurulan Karbonsan, 2009 yılında Orhangazi, Bursa’da bulunan modern tesislerine taşınmıştır. 2014 yılı sonunda bu tesisin kapasitesinde artışa gidilmiş ve yapılan yeni yatırım, 2015 yılının ikinci çeyreğinde hizmete alınmıştır. Bu kapasite artışı ile birlikte, artık Karbonsan müşterilerinin beklediği hizmet seviyesini çok daha kısa teslim süreleriyle ve çok daha efektif olarak sunabiliyoruz. 

Karbonsan, çeşitli alanlarda endüstriyel üretim yapan, Türkiye’nin önde gelen basınçlı kap üreticilerinden birisidir. Genel merkezi İstanbul’da bulunan Karbonsan’ın fabrika ve depolama tesisleri, Bursa, Gemlik Limanına 20 kilometre uzaklıktaki Orhangazi’dedir. 70.000 m2’lik bir alan üzerine kurulmuş olan Karbonsan, bu stratejik konumu sayesinde uluslararası pazarların yanı sıra, Türkiye pazarına da güçlü bir şekilde hizmet vermektedir. 
 
Karbonsan, N2, O2, Ar, CO2 gibi sıvılaştırılmış teknik gazların ve özellikle LPG, LNG gibi hidrokarbonların depolanması, taşınması ve dağıtımı için çeşitli kriyojenik ürün ve sistemlerin dizayn ve üretimi konusunda faaliyet gösterir. Karbonsan’ın geniş ürün gamında LIN, LOX, LAR ve LNG için kriyojenik dökme gaz tankları, semi-treyler ve kamyon üstü tanklar, LPG ve CO2 ürünleri için depolama tankları, kamyon üzeri tanklar, yarı römork taşıma tankları, evaporatörler ve vakum izolasyonlu borulama hatları bulunmaktadır. 
 
Karbonsan kısa bir süre önce, yeni bir ürün olarak LIN, LOX, LAR, LPG ve LNG için 20” ve 40” ISO Tank Konteyner üretimine de başlamıştır. 
 
Karbonsan, müşterilerinin ve pazarın ihtiyaçlarına bağlı olarak ürün yelpazesine çeşitli yeni ürünleri de dahil etmektedir. Özellikle Aytemiz Şirketler Grubunun jeotermal kaynaklardan elektrik üretimi konusundaki faaliyetlerine paralel olarak, Karbonsan son yıllarda buhar püskürtme ejektörü, pentan tankı, hava tankı, seperatör, damıtma kolonları, susturucu gibi derin sondaj ve jeotermal elektrik üretiminde kullanılan yeni ürünleri de ürün portföyüne dahil etmiştir.
 
Ayrıca, yüksek kapasiteli ve müşteri ihtiyacına göre özel olarak dizayn edilmiş depolama tankları, anahtar teslimi tüp dolum tesisleri, siparişe göre dizayn edilmiş basınçlı kaplar ve ısı eşanjörleri de ürün portföyümüz arasındadır. 
 
Yeni üretimin yanı sıra, Karbonsan müşterilerine tank kurulumu, ihtiyaca göre dizayn edilmiş kriyojenik çözümler, tamir, bakım ve yenileme işlemleri için de hizmet vermektedir. Karbonsan, her hacim ve basınçtaki sabit veya taşınabilir kriyojenik ürün için test, muayene ve yenileme hizmeti sağlamaktadır. 
 
Karbonsan, tek bir çatı altında hemen hemen bütün kriyojenik uygulamalara tam bir çözüm sunmak ve endüstri standartlarının gelişimine katkıda bulunabilmek için uydu tesisler, LNG ve LCNG yakıt istasyonları ile LNG gemi ve araç yakıt dolum sistemleri için de çözümler sunmaktadır. Karbonsan ayrıca taşınabilir sıvılaştırılmış gaz kapları ile LNG yakıt tankları da dahil olmak üzere, depolama ve uygulama sistemlerinin üretimi için hazırlık çalışmalarını devam ettirmektedir. 
 
Bursa – Orhangazi tesisleri sahip olduğu ‘’U’’ ve ‘’S’’ stempi ile bütün hacim ve basınçtaki tanklara pek çok hizmeti vermektedir. Burada üretilen tanklar ASME sertifikalı olup ve National Board onaylıdır. ISO 9001:2015 sertifikalı bir şirket olan Karbonsan, kalite yönetim sisteminin arkasındaki sürekli iyileştirme felsefesi, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için üretim ve iş süreçlerinde sürekli iyileştirmeler yapmamızı sağlar.
 
Karbonsan genel kabul gören Avrupa Basınçlı Ekipmanlar Direktifi (PED), ASME VIII, Div. 1. LITS gibi  birçok farklı uluslararası tank standartlarına göre üretmiş olduğu ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç etmekten gurur duyar.