Basınçlı kaplar sektöründe Karbonsan’ın elde ettiği güveni tesis etmek için, hiç şüphesiz kalite ve güvenlik en temel iki unsurumuz oldu. Karbonsan, müşteri beklentilerini karşılamak, hatta beklentilerinin de ötesine ulaşabilmek için sürekli yeni ve daha iyi yollar aramaya devam ediyor. Bu bizim için hiç bitmeyecek bir macera, bir kalite taahhüdü...
 
Basınçlı kaplar üretimi konusunda faaliyet gösteren Karbonsan, Türkiye'nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biridir.  Yenilik ve teknolojiye olan tutkumuz, mükemmelin peşinde koşan Karbonsan çalışanları sayesinde hep canlı kalıyor. Sıvılaştırılmış gazların taşınması, depolanması ve kullanımı için çözüm üretme tutkumuz, bize çok çeşitli sektör ve pazarlara geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunabilme imkanı veriyor. Kanunlar ve iş güvenliği mevzuatında öngörülen kurallar çerçevesinde hareket eden Karbonsan kalite yönetim sistemi, almış olduğu ISO 9001 standartlarını şirket faaliyetlerinin vazgeçilmez bir parçası olarak benimsemiştir. Bizim için en önemli şey, çalışanlarımızın ve ürünlerimizin güvenliğidir. Kaliteye olan bağlılık bizim için asla vazgeçemeyeceğimiz, taviz veremeyeceğimiz bir tutkudur.  
 
Müşterilerimiz bizden mükemmel ürün ve hizmet beklemektedir. Bu beklentileri haklarıdır. Basınçlı kap üretimindeki güvenlik, teknik standartlar ve sürdürülebilirliği her yönüyle daha güçlü hale getirmek ve geliştirmek için bütün gayretimizle çalışıyoruz. Maliyetlerimizi en düşük seviyede tutmak ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarmadaki sırrımız, Kalite Yönetim Sistemimizdir. Kalite Yönetim Sistemimizin arkasında yatan sürekli iyileştirme felsefesi, müşterilerimizin beklentilerini daha iyi karşılamak için hem üretimimizi hem de iş süreçlerimizi başarılı bir şekilde geliştirmemizi sağlıyor. Ürünlerimizin ve hizmetlerimizin kalite standartlarını aslında müşterilerimiz belirliyor. Gitgide daha rekabetçi olan küresel pazarda bizim için asıl önemli olan müşterilerimizin değerlendirmeleridir.  
 
Müşteri beklentilerini aşan ürün ve hizmetler sunmak için hedeflerimiz;
 
* Ürün kalitesinde ve güvenilirlikte artışı teşvik etmek,
 
* Müşterilerimizi sorunlarını ve beklentilerini anlayarak onların ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verip, müşteri sürekliliğini sağlamak.
 
* Kalite Yönetim Sistemi’ndeki etkinliği sürekli iyileştirmek.
 
* Müşterilerimizin tedarikçilerimizin ve çalışanlarımızın, aktif ilgi ve katılımlarıyla sürekli iyileştirmenin hayata geçirilmesini sağlamak. ‘’Her bir çalışanımızın en yüksek güvenlik, kalite ve üretim standardını uygulayarak Karbonsan’ın Kalite Yönetim Sistemi’nin bir parçası olmasını amaçlıyoruz." 
 
Kaliteye adanmışlık, ürün ve hizmetlerimizi sunarken, müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki bütün beklentilerini karşılayabilmek için gereken bütün tedbirleri alacağımızın sözünü vermektir. Karbonsan'ın  yeni kalite politikası; toplam müşteri memnuniyeti, sürekli iyileştirme ve Karbonsan müşterilerinin, çalışanlarının ve tedarikçilerinin de aktif katılımlarının sağlandığı, ayrıntılı kalite stratejisinin bir parçasıdır. 
 
2014 yılı itibariyle, çalışma yöntemlerimizin ve işlerimizin daha farklı şekillerde nasıl yapılabileceğini sorgulamak için, iş akış süreçlerimizi daha iyileştirebilmek için ve yenilik fikirleri olan personelimizi cesaretlendirebilmek için, Karbonsan’ın genelinde takım tabanlı bir yaklaşımı ve Yalın Üretim Sistemi'ni uygulamaya başladık.