Karbonsan, 2015 yılı Mart ayının sonunda toplamda 70.000 m2'lik arazi üzerinde 14.000m2 kapalı alana sahip, şu anki kapasitesini ikiye katlamış bir tesise kavuşmuş olacak.

Karbonsan’ın ekipman tedariki yılda yaklaşık olarak %30 artarak büyümeye devam ediyor ve bu istikrarlı büyüme kapasitelerini arttırmak için onları teşvik ediyor. Yeni ve gelişmiş tesislerini geniş kriyojenik ürün yelpazesi ve daha kısa teslimat süreleriyle ortaya çıkan LNG pazarında kullanmak istiyorlar.

Karbonsan Genel Müdürü Levend Akad, "Yenilenmiş ve Büyümüş tesisimizle birlikte yüksek kapasiteli tank hacmimizi 600m3’e kadar artırıp dünyanın dört bir köşesine gönderebileceğiz.” dedi. "Kapasitesi artırılmış ve genişletilmiş tesisinin yanı sıra, üstün teknoloji platformuna sahip Karbonsan, daha kısa teslimat süreleriyle yeni pazar segmentlerine kolayca ulaşacak.” diyerek konuşmasına devam etti.

Üretiminin %90'ını yurt dışı pazarlarına satan Karbonsan Basınçlı Kaplar San.Tic. A.Ş., Türkiye tesislerinde sabit kriyojenik tanklar, transport tankları, ISO tank konteynerler ve müşteri isteğine göre dizayn edilmiş tanklar üretmektedir.