Karbonsan, maksimum dış yüzey alanı oluşturan ve maksimum performans sağlayan çok çeşitli kriyojenik buharlaştırıcı sistemlerin tasarım ve üretimini gerçekleştirmektedir.

Buharlaştırıcılar karbondioksit, N2, O2, Ar gibi diğer gazlaşabilen sıvıların  buharlaştırılması amacıyla kriyojenik tanklarla birlikte kullanılır. Ortam buharlaştırıcıları, ihtiyaç duyulan gerekli enerjiyi karşılamak için atmosferdeki ısıyı kriyojenik sıvıyı buharlaştırma amacıyla kullanır. Ortam tipi buharlaştırıcılar, kriyojenik sıvıları en uygun maliyetle yeniden gaz haline döndüren veya buharlaştıran ekipmanları temsil eder. Karbonsan, her türlü kriyojenik tank modeliyle birlikte kullanılabilen değişik kapasitelerde tank basınçlandırıcısı, alçak ve yüksek basınçlı buharlaştırıcılar üretmektedir.
 
Ortam türü buharlaştırıcılar, ekstürüzyon metoduyla üretilen kanatlı alüminyum boruların seri ve paralel bağlanması suretiyle imal edilirler. Her biri yüksek ısı transferi sağlayabilen bu evaporatör tipi, pek çok gaz uygulamasında ihtiyaç duyulan gaz kapasitesini sağlamak için yeterlidir.
Yüksek basınçlı tüp dolum sisteminde kullanılan ortam tipi yüksek basınçlı buharlaştırıcılardaki yüksek verimli alüminyum kanatların orta kısmına sıvama metoduyla dikişsiz çelik çekme boru geçirilmiş olup, dış boru ve yüksek ısı transferi sağlayan özel olarak dizayn edilmiş kanatlar alüminyum malzemeden yapılmıştır. Karbonsan bu ortam tipi yüksek basınçlı buharlaştırıcıları müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak değişik çalışma basıncı ve kapasitelerde ASME; EN; PED veya diğer uluslararası standartlarda  üretip müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Modüler buharlaştırıcı tasarımımız, hem çok amaçlı kullanım sağlamakta hem de verimi artırmaktadır.  

Güvenilir tedarikçilerle yaptığı işbirliği ile, Karbonsan kriyojenik tank, evaporatör ve gerekli pompalarla birlikte sınai gaz distribütörlerine anahtar teslimi tüp dolum tesisi de temin etmektedir. İstenildiği takdirde, sistemin kuruluşu ve devreye alınması da Karbonsan teknisyenleri tarafından gerçekleştirilebilmektedir. 
 
Ortam tip buharlaştırıcıların performansını etkileyen çok sayıda faktör vardır. Akışkan miktarı, çalışma süresi, ortam sıcaklığı, bağıl nem, donma süresi, buharlaştırıcının çalıştığı bölgenin coğrafi yüksekliği, rüzgar, güneş radyasyonu, işletme basıncını bu faktörler arasında sayabiliriz. Karbonsan’ın vakum izoleli esnek veya sabit akışkan transfer hatları ve LNG, LIN, LOX, LAR ve LCO2 için ihtiyaca göre özel olarak dizayn edilen kriyojenik ekipmanları için geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır.
 
Yüksek basınçlı doğal çekişli buharlaştırıcılar, tüp dolum ve lazer uygulamaları da dahil olmak üzere, yüksek basınçlı gaz uygulamaları için özel olarak tasarlanmıştır.